Jesteś naszym 4648378 gościem

Aktualności:

Podsumowanie 21 Finału WOŚP w Międzyzdrojach  2013-01-18

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Międzyzdrojach zagraliśmy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Ponownie zebraliśmy jeszcze więcej! Ze zbiórek ulicznych oraz sprzedaży fantów w Gminie Międzyzdroje łącznie uzbierano 21.513,94 zł (słownie: dwadzieścia jeden tysięcy pięćset trzynaście złotych 94/100). Do sztabu WOŚP w Międzyzdrojach dołączyła Gmina Wolin, w której uzbierano na poczet WOŚP kwotę 13.754,48 zł. Łącznie, więc Sztab w Międzyzdrojach przekazał na konto fundacji kwotę w wysokości 35.268,42 zł.

HALA SPORTOWA
W dniu 13 stycznia 2013 r. od godziny 8.30 w hali sportowej im. A. Grubby przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach rozegrano II Halowy Turniej Piłki Nożnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa Nr 1, Klub Sportowy „FALA” oraz Międzyzdrojski sztab WOŚP.
W turnieju wzięło udział 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Wyniki fazy grupowej:
Gr. A
1. Fala – 7 pkt.
2. Drużyna A – 7 pkt.
3. Graj Niunie – 7 pkt.
4. Leśnik – 6 pkt.
5. KS Strzeżewo – 0 pkt.

Gr. B
1. Kapitanat Portu – 10 pkt.
2. SP Leśnik Oldboy – 7 pkt.
3. Red Devils – 5 pkt.
4. Klif – 5 pkt.
5. Markel Team – 0 pkt.

1 półfinał: Fala – SP Leśnik Oldboy 1 : 0
2 półfinał: Drużyna A – Kapitanat Portu 1 : 1 (4 : 3 k.)

Finał: Fala – Drużyna A 1 : 1 (1 : 2 k.)

Oprócz piłkarskich emocji organizatorzy zadbali również o mnóstwo innych atrakcji. Pierwszą z nich był występ tancerzy Szkoły Tańca „JANTAR” Międzyzdroje. Piękny pokaz w wykonaniu młodych tancerzy wzbudził wśród widowni wiele emocji czego efektem były gorące brawa. Za przygotowanie zawodników była odpowiedzialna trenerka Pani Anna Zjawińska oraz Prezes klubu Pan Jarosław Marchalewski.
W przerwie spotkań turniejowych wystąpiła również najmłodsza grupa skrzatów Klubu Sportowego Fala Międzyzdroje. Był to pierwszy w życiu poważny mecz dla pięcio i sześciolatków. Grupę skrzatów poprowadzili Trenerzy Łukasz Szumlewski oraz Piotr Karasiewicz.
Swoistą WOŚP-ową atrakcją popołudnia był pojedynek w piłkę nożną pomiędzy Samorządowcami i Sportowcami rozegrany tuż przed meczem finałowym. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem drużyny Sportowców. W Składzie drużyny samorządowców wystąpili: Adam Celiński, Tadeusz Konopacki, Roman Kleszczyński, Tomasz Rychłowski, Marian Kowalewski. Skład sportowców reprezentowali: Adrian Jaworski, Paweł Kopaczka, Robert Błażeniuk, Jan Rączewski, Piotr Karasiewicz, Łukasz Szumlewski, Konrad Badalewski oraz Dominik Łaba.
Tuż po meczu Samorządowców i Sportowców swoje umiejętności zaprezentowała grupa taneczna Rene’s z Dziwnowa na czele z instruktorką Renatą Maruszewską. Grupa taneczna Pani Renaty zaprezentowała publiczności pokaz taneczny na stepach oraz specjalne wykonanie tańca do piosenki zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie”. W pokazie oprócz osób dorosłych uczestniczyły dzieci, które specjalnie przyjechały z Dziwnowa na występ do Międzyzdrojów.
Pomiędzy spotkaniami turnieju piłkarskiego odbył się pokaz Międzyzdrojskiego Klubu Sportowego „Bushido" pod wodzą Pana Andrzeja Sawickiego. W pokazie karate wystąpiły zarówno dzieci jak i dorośli zawodnicy. Największą atrakcją tego pokazu było rozbijanie pięścią podpalonych suporeksów przez Pana Andrzeja.
Od godziny 17:00 do 20:00 odbywał się Maraton koszykarski, w którym uczestniczyła młodzież i dorośli z Międzyzdrojów. Maraton odbył się w duchu sportowej rywalizacji i gry fair play. Drużyny bez przerwy przez około trzech godzin rozgrywały 10 minutowe spotkania.

Rafał Błocian

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Po rannej odprawie Sztabu WOŚP 13 stycznia 2013 r. w MDK, od godziny 9.00 wolontariusze rozpoczęli zbiórkę pieniężną do puszek na terenie całej gminy.

Atrakcje WOŚP w Międzynarodowym Domu Kultury rozpoczęły się od godz. 10.00 „Jarmark gorących serc”.
Można było zakupić rozmaite fanty i skosztować pysznych aż 21 rodzajów ciast, które upiekły niezawodne Panie emerytki z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Pomoc przy produkcji ciast wsparł Zarząd Oddziału PTTK w Międzyzdrojach.

Na stoisku Domu Wczasów Dziecięcy można było znaleźć pełen stół deserów i babeczek z niespodzianką. Panie także sprzedawały wykonaną przez siebie specjalnie na WOŚP biżuterię.

Słowianie i Wikingowie z „Archeozdroje” pokazali swoje pradawne stroje i biżuterię słowiańską. Na stoisku można było odkryć swoją przyszłość poprzez runiczne wróżby słowiańskie.

„Grajki-Pomagajki” pod tym hasłem trenerzy Ewa Duczmańska, Karolina Flacht i Bartosz Ślaski z Pracowni „Motywacja i Działanie” w Sali Komputerowej MDK poprowadzili zajęcia dydaktyczne dla dzieci i dorosłych w formie profilaktycznej gry komputerowej, z których można było się wiele nauczyć.

Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej pod wodzą Andżeliki Gałeckiej można było spotkać Ptasie Radio. Bibliotekarze specjalnie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przebierali się za ptaki z bajki Juliana Tuwima. Na stoisku Biblioteki można było zakupić rozmaite książki, biblioteczne prace dzieci, można było zjeść pyszne sałatki warzywne i owocowe oraz wygrać na licytacji wykonane przez pracowników biblioteki papierowe figury zrobione z orgiami modułowego.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz prac wykonanych specjalnie na WOŚP przez dzieci z Przedszkola „Morskie Skarby”. Był również przy stoliku mały kącik zabaw, przy którym przedszkolak mógł się pobawić, porysować kredkami.

Ratownicy WOPR ze Stowarzyszenia Ratowników Międzyzdroje uczyli zainteresowanych udzielać pierwszej pomocy, które osobiście nadzorował radny Mateusz Bobek.

Na Promenadzie przy Informacji Turystycznej strażacy z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej w Międzyzdrojach zaprezentowali cały swój sprzęt znajdujący się w wozie strażackim. O godzinie 15.30 wykonali wspaniały pokaz akcji ratownictwa drogowego rozcinając doszczętnie wrak samochodu osobowego przywieziony specjalnie na WOŚP przez firmę „Auto-Pol” Pana Janusza Kluchy.

Od godziny 14.00 rozpoczynały się sceniczne wydarzenia w Sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury. Pierwsze były występy artystyczne zespołów śpiewaczy działających w MDK: „Bryza” i „Fale”, następnie występ taneczny Szkoły Tańca „Jantar”. Dwa przedstawienia kabaretowe przygotowało Koło Teatralne „Czy są trzy Jajka” pod kierownictwem Pani Ewy Kaśkosz.

O godzinie 17.00 Sala Teatralna była przepełniona widzami czekającymi na Wielka Premierę. Był to spektakl teatralny w reżyserii radnej Doroty Sielewicz, pod tytułem „Panna na wydaniu” z udziałem radnych, pracowników urzędu i MDK. Przedstawienie opowiadało o przyjęciu, na którym znaki zodiaków w zabawnych przebraniach rywalizowali o względy Panny. W przedstawieniu udział wzięli pracownicy MDK, na czele z Dyrekcją - Jadwiga Bober, Artur Duszyński, Agnieszka Sowiak , Inna Zholudieva; ekipa Rady Miejskiej , na czele z Przewodniczącym : Jan Magda, Michał Sutyła, Janusz Piłat, Rafał Wolny, Mateusz Bobek, Adam Jakubowski , Dorota Sielewicz oraz pracownicy Urzędu Miejskiego - Mirosława Nurkowska i Sylwia Jakubowska.
Pomiędzy występami odbywały się licytacje, na których było można kupić WOŚP-owe gadżety, kupony, vouchery i wiele wspaniałych przedmiotów.
Hitem tegorocznej licytacji był skórzany portfel specjalnie wykonany na 21 Finał WOŚP przez P.W. „GRAFFITI” Państwa Ewy i Andrzeja Senkowskich z Międzyzdrojów. Również wysoko zostało wylicytowane duże serce wykonane przez dzieci z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby” z spośród takich voucherów jak m.in. lekcje gry w golfa, weekendowy pobyt w GOLDEN TULIP, czy Status VIP na 18 Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
Popołudniu i wieczorem zagrały dwa muzyczne koncerty zespołów: „Akord & Kasta” i „Lord Sounds of Queen”. Zespoły grały największe przeboje polskie i zagraniczne, ballady rockowe, oraz hity z lat ubiegłych.

Pod koniec NIESPODZINKA pod tytułem „Romania Show”. Artyści w przebraniach cyganów rozbawili całą publiczność śpiewając cygańskie piosenki.

O 20.00 niebo w Parku Chopina rozjaśniało pod czas odpalenia fajerwerków dla WOŚP „Światełko do nieba”.

W południe najmłodszych wolontariuszy WOŚP wzięli pod opiekę Żołnierze z Jednostki Wojskowej nr 1905 z Dziwnowa i wspólnie kwestowali zbiórkę pieniężną chodząc po Promenadzie i po ulicach Międzyzdrojów. Zmarznięci wolontariusze przychodzili do MDK, żeby zjeść drożdżówkę ufundowaną przez Roberta i Renatę Nabiałek lub wypić gorąca herbatę i pyszny żurek ufundowany przez Łukasza Tereszczyka z Willi „Martini”, i znów ruszały zbierać pieniądze.


PODZIĘKOWANIA

Organizatorzy turnieju pragną podziękować za wspaniałą zabawę: lokalnym samorządowcom, sportowcom, trenerom, oraz wszystkim uczestnikom i wolontariuszom. Największe podziękowania za wkład w organizację należą się Dyrektorowi SP Nr 1 Pani Iwonie Banachowicz, Radzie Rodziców Sp Nr 1, Szkole Tańca „JANTAR”, Międzyzdrojskiemu Klubu Sportowemu Bushido, Klubu Sportowemu „FALA”, Panu Jackowi Lewandowskiemu oraz Renacie Maruszewskiej. Oddzielne podziękowania należą się Panu Jankowi Rączewskiemu, który prawie stracił głos krzycząc przez mikrofon cały dzień. Należy dodać, że zwycięzcy turnieju piłkarskiego Drużyna A przekazała puchar na licytację, która odbyła się w MDK Międzyzdroje.

Organizatorzy – Sztab WOŚP, działający przy Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację oraz wsparli nasze działania i przekazali swoje fanty do sprzedaży, żeby dołożyć swój „grosik” do puszki WOŚP, w tym:

Radnym Rady Miejskiej i pracownikom Urzędu Miejskiego, członkom PZERiI, Oddziałowi PTTK w Międzyzdrojach, dzieciom i dyrekcji z Przedszkola Miejskiego, dzieciom i dyrekcji ze: Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy oraz Gimnazjum nr 1, pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej, dyrekcji i pracownikom z Domu Wczasów Dziecięcych, administratorowi Hali Sportowej Rafałowi Błocianowi , żołnierzom Jednostki Wojskowej nr 1905 – za opiekę nad wolontariuszami, funkcjonariuszom Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej i Państwem Straży Pożarnej, instruktorom z Pracowni „Motywacja i Działanie”, trenerowi i prezesowi oraz dzieciom z Tanecznego Klubu Sportowego „Jantar”, trenerom i zawodnikom z KS Karate „Busido”, przedstawicielom Koła Słowian „Archeozdroje”, Tomaszowi Rychłowskiemu – pracownikowi referatu promocji Urzędu Miejskiego za bezpieczeństwo podczas finału, pracownikom Międzynarodowego Domu Kultury – za koordynację działań, organizację i nadzór nad sprawnym przeprowadzeniem wszystkich działań, ratownikom WOPR ze Stowarzyszenia Ratowników Międzyzdroje, zuchom i harcerzom z Międzyzdrojów oraz osobom prywatnym, w tym: Ewie Senkowskiej i Ewie Chabince - za wielkie zaangażowanie organizacyjne, pracę i pomoc w liczeniu pieniędzy z puszek, Dorocie Sielewicz - za przygotowanie przewspaniałej sztuki, Ewie Karkosz – za poprowadzenie występu kabaretowego, przedstawicielom Golden Tulip - ufundowanie nagród rzeczowych, Państwu Nowak z Pizzerii i Kuchni Virgo – za ufundowanie nagród rzeczowych, Pani Małgorzacie Marchelak z Amber Balic Golf Club– za ufundowanie nagród rzeczowych, Panu Ligenzie Pizerii 7 – Avenue – za ufundowanie nagród rzeczowych, Restauracji Carmen– za ufundowanie nagród rzeczowych , Państwu Zalewskim i Rakszawa- za ufundowanie nagród rzeczowych, Krystynie Cumanis - za ufundowanie nagród rzeczowych, Bożenie Rychłowskiej - Choma, państwu Nabiałek, Łukaszowi Tereszczykowi z rodziną z Wilii Martini, Jolancie Szarłowicz, Pani Teresie Zygmanowskiej, Tamarze Starachowskiej oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przekazali fanty na WOŚP i przyczynili się do zbiórki środków finansowych.
Bardzo dziękujemy za frekwencję w MDK, gdyż dzięki temu mogliśmy osiągnąć tak wysoką kwotę środków finansowych.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski