Jesteś naszym 4631190 gościem

Aktualności:

Przedszkolaki zawitały do Międzynarodowego Domu Kultury.  2012-10-02

Przedszkolaki zawitały do Międzynarodowego Domu Kultury.

Już po raz drugi w MDK odbył się koncert edukacyjny dla dzieci z cyklu „ Zaczarowany Fortepian” w wykonaniu pianistki Inny Żołudiewej. Tym razem odwiedziły nas dzieci z grupy „0” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach oraz „Bursztyny” z Przedszkola Miejskiego w Międzyzdrojach. W pięknych wnętrzach Sali Teatralnej przedszkolaki wysłuchały muzyki fortepianowej, która została skomponowana i poświęcona właśnie dzieciom. W programie koncertu były utwory z suity fortepianowej „ Kącik dziecięcy” wybitnego francuskiego kompozytora Claude’a Debussy’ego. Przezabawne „Golliwog’s cakewalk” oraz „ Le petit Negre” wywołały rozbawienie u dzieciaków. Zabrzmiały piękne, nastrojowe walce Dymitra Szostakowicza z suity ”Tańce lalek”. Przed koncertem dzieci miały okazję wejść na scenę, żeby przyjrzeć się z bliska, jak zbudowany jest fortepian, poznać jego różnorodne brzmienia. Na zakończenie koncertu młodzi słuchacze dostały słodką niespodziankę.

MDK w Międzyzdrojach.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski