Jesteś naszym 3851412 gościem

Aktualności:

Podsumowanie ze Wspólnego Kolędowania Seniorów  2012-02-02

Śpiewanie kolęd cudny nastrój stwarza, wywołuje wspomnienia i uśmiech na twarzach. Gdy Gwiazda Betlejemska blask swój rozsiewa, niech każdy kolędę z nami zaśpiewa.
Słowa: Marianna Kargul

W piękne sobotnie popołudnie 28 stycznia 2012 r. w Sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyło się już 5 coroczne spotkanie z kolędą i pastorałką. Udział wzięło 10 zespołów śpiewaczych z terenu powiatu kamieńskiego, Świnoujścia i Polic, w tym: Zespół Śpiewaczy „Fale, „Julin” z Wolina, „Stuchowianki” ze Stuchowa, „Słowianki” ze Świnoujścia, „Balbiny” z Polic, „Malwy” Świnoujście- Przytór, „Maria Cantat” z Polic, „Wolinianki” z Wolina, „Mate Loma” z Gostynia i „Relax” z Kamienia Pomorskiego.
Impreza już po raz 5 odbyła się z inicjatywy Zespołu Śpiewaczego „Fale” i MDK. To wydarzenie w naszym regionie zaczyna być rozpoznawalne i chętnie zespoły do nas przyjeżdżają a Sala Teatralna zaczyna być za mała. Na imprezie gościliśmy znakomitych gości z Powiatu Kamieńskiego, w osobach: Pana Mateusza Flotyńskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu, Pana Radosława Drozdowicza – v-ce Starostę oraz Panią Dorotę Klucha – v-ce Przewodniczącą Rady Miejskiej oraz mieszkańców Międzyzdrojów. Były kolędy, piękne ludowe stroje oraz niesamowity program artystyczny i atmosfera. Wszystkie zespoły przedstawiły z należytą gracją i profesjonalizmem bogaty program artystyczny. Wprowadziły wszystkich uczestników w magiczny czas karnawału, kolędowania i dawnej polskiej tradycji. Członkowie zespołów „Fale” i „Bryza” z Międzyzdrojów oraz Pani Agnieszka i Karol Tomczakowie z Hotelu Slavia przygotowały pyszne domowe ciasta, sfinansowane z własnych środków finansowych, za co MDK składa gorące podziękowania. Ich osobiste zaangażowanie w organizację tego wydarzenia było ogromne, ale to procentuje i gwarantuje łączność i współpracę w środowisku skupiającym się przy MDK i PZERiI. . Nasi mieszkańcy, uczestnicy tej imprezy na pewno wyszli zadowoleni, a frekwencja i zainteresowanie nas Organizatorów utwierdza w przekonaniu, że warto, ..że warto żyć w środowisku i wspólnie spędzać czas, który jest nam dany. Zespoły z naszych okolic wywiozły niesamowite wrażenia, wspomnienie i chęć powrotu za rok. To bardzo dobrze, że środowisko Seniorów tak mocno się integruje, jest twórcze, odkrywa swoje możliwości i talenty, wychodzi z domu, tworzy przyjazny klimat, uczy wrażliwości, podtrzymują tradycję w środowisku. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w świetne zoorganizowanie, przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy. My jako pracownicy MDK bardzo chętnie wspieramy takie inicjatywy, pomagamy w przygotowaniu i przeprowadzeniu takich imprez.
Myślę, za rok zaprosimy Państwa znów do wspólnego kolędowania.
Jadwiga Bober
Dyrektor MDK

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski