Jesteś naszym 5252860 gościem

Aktualności:

Gala Mikołajkowa 05.12.2010  2010-12-12

W niedzielę 5 grudnia Międzynarodowy Dom Kultury i Ośrodek Pomocy Społecznej, śladem lat ubiegłych zorganizował Galę Mikołajkową z niespodziankami dla wszystkich dzieci z terenu gminy Międzyzdroje. Mimo złej aury i padającego śniegu Sala Teatralna wypełniła się po brzegi. Na dzieci czekało wiele atrakcji, loteria fantowa z nagrodami, program artystyczny „ Dieta….cud Świętego Mikołaja”, w wykonaniu artystów ze Szczecina, wspólna zabawa, a co najważniejsze do MDK przybył też Święty Mikołaj z paczkami. W tej imprezie uczestniczyło blisko 400 dzieci, którym towarzyszyli tez rodzice. Cieszy nas fakt, że przy wsparciu finansowym OPS i rzeczowym naszych partnerów mogliśmy zorganizować również loterię, gdzie każdy los był wygrany.
Fundatorom nagród na loterię tj:
Pani Katarzynie Gołos – Gabinet Figur Woskowych, Panu Mirosławowi Pałczyńskiemu – kino 7D, Panu Michałowi Januszewskiemu- Club Scena, Państwu Grażynie i Wacławowi Racławskim – pole namiotowe, Pani Annie Marczak – Hotel Amber Baltic, Panu Wojciechowi Gągorowskiemu z firmy Event Factory Organizatorzy składają ogromne podziękowania za wsparcie, a przede wszystkim „dar serca”. To piękny obraz i satysfakcja, że można sprawić tak wielką radość naszym milusińskim.
Mikołaj zapowiedział, ….że odwiedzi dzieci z Gminy Międzyzdroje też za rok.
Już dziś zapraszamy.

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pt. „Co może Cię uzależnić”. Ciekawe prace, doskonałe spostrzeżenia i wyobraźnia dzieci były zaskakujące, jednakże mogliśmy nagrodzić te wyjątkowe. W różnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali: przedszkolaki: Marcel Paluch i Aurelia Burzy, klasy I-III : Sandra Cor , Natan Ścibor, Adam Wilczek, klasy IV-VI: Kacper Żak, Jagoda Lewandowska, Przemysław Sędzicki i Alicja Szulc, Gimnazjum – Samuel Seniw , prace grupowe: dzieci ze Świetlicy w Wapnicy i Międzyzdrojach oraz sekcja plastyczna MDK.
Wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w naszej imprezie Mikołajkowej, pracownikom MDK i Pani Małgosi Musialskiej z OPS - za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie całego przedsięwzięcia a Pani Kierownik OPS Elżbiecie Jakubiak za owocną współpracę, składam serdeczne podziękowania.
Jadwiga Bober
Dyrektor MDK

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski