Jesteś naszym 4631002 gościem

Aktualności:

Wernisaż wystawy malarstwa Bronisława Pietkiewicza w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach  2022-03-08

W niedzielę, o godzinie 17:30 tuż przed spektaklem DANCING w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się wernisaż wystawy malarstwa Bronisława Pietkiewicza - mieszkańca Międzyzdrojów. Na wystawie pan Bronisław zaprezentował swoje obrazy o tematyce marynistycznej.
Bronisław Pietkiewicz pasjonuje się malarstwem od dziecka. W pełni mógł mu się oddać i poznać jego tajniki po zakończeniu pracy zawodowej. Przez cztery lata uczęszczał do prywatnej szkoły rysunku i malarstwa w Szczecinie gdzie uczył się wszystkiego od podstaw. Próbuje tworzyć w różnych stylach, wciąż poszukując tego własnego i niepowtarzalnego.
Tematem, który go najbardziej fascynuje, jest morze. Nie obca jest mu abstrakcja. Na swych obrazach uwiecznia także architekturę Międzyzdrojów, w których mieszka.
Wystawę malarstwa Pana Bronisława w Międzynarodowym Domu Kultury można oglądać do końca Marca 2022r.
Wernisaż współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach operacji pt. "Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR". Podczas otwarcia wystawy zaprezentowano po raz pierwszy nowe oświetlenie do ekspozycji obrazów.

Międzynarodowy Dom Kultury
w Międzyzdrojach

                                

Relacje z wydarzeń

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski