Jesteś naszym 4119486 gościem

Aktualności:

Recital Agnieszki Porzuczek-Trzeciak   2021-07-22

Wtorki klasyczne w Parku Chopina: recital pianistki Agnieszki Porzuczek –Trzeciak

Międzynarodowy Dom Kultury zaprasza 27 lipca o godzinie 18:00 do Parku Chopina na recital fortepianowy Agnieszki Porzuczek-Trzeciak.

Agnieszka Porzuczek-Trzeciak jest absolwentką Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. W tym roku na tej samej uczelni ukończyła specjalność fortepian historyczny pod kierunkiem dr Katarzyny Drogosz. Brała udział w wielu międzynarodowych i krajowych konkursach. Otrzymała wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J.S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2004), II Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry w Łodzi (2004) oraz I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym “Szymanowski in memoriam” w Warszawie (2007). Została finalistką XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni (2005). W 2007 r. zdobyła IV nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi. W 2012 r. uzyskała wyróżnienie za udział w finale I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Forum per Tasti” w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), a w 2015 wyróżnienie na I Cochran Piano Competition. W 2018 r. uczestniczyła w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie. Trzykrotnie otrzymała nagrodę prezydenta Katowic dla wybitnie uzdolnionych. Koncertuje jako solistka i kameralistka. W 2013 r. wystąpiła z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej wykonując Koncert fortepianowy E-dur op. 59 M. Moszkowskiego.

Program:
Ludwig van Beethoven - Sonata A-dur op.2 nr 2 cz.III i IV
Muzio Clementi - Sonata g-moll op.7 nr 3
Maurycy Moszkowski - Kaprys hiszpański
Jan Vaclav Vorisek - Fantazja C-dur op.12
Fryderyk Chopin - Andante spianato i wielki polonez Es -dur


Serdecznie zapraszamy!


>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski