Jesteś naszym 3842270 gościem

Aktualności:

Festiwal Indii 11-12.07.2015 r.  2015-07-10

NAJBLIŻSZY WEEKEND W MIĘDZYZDROJACH POD ZNAKIEM INDII

W najbliższą sobotę i niedzielę ( 11-12 lipca b.r. ) w Międzyzdrojach na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd odbędzie się 26. edycja „Festiwalu Indii”, którego organizatorem jest fundacja „Viva Kultura”.
Jak zapowiada organizatorka festiwalu Prezes Fundacji Agnieszka Dawidowska „w tym roku ponownie gościć będziemy tancerzy z grupy Sankhya z Mumbaju. W ich wykonaniu oglądać będziemy tańce indyjskie oraz przedstawienia taneczno-teatralne. Przed nami kolejna premiera, widowisko pt. „Sen Księżniczki Uszy” – teatr tańca i ewolucji powietrznych, przygotowany pod kierunkiem Vaibhava Arekara i Sushanta Pandhuranga- reżysera i choreografa z Bombaju. Poza tym tradycyjnie już – mnóstwo muzyki, kolorów, lekcje jogi, pokaz magii i czarów, restauracja wegetariańska, makijaż i okazja do założenia indyjskiego sari. W programie również wystawy fotograficzne, dyskusji i porady astrologiczne, możliwość spróbowania autentycznej indyjskiej kuchni oraz kurs gotowania, który w tym roku poprowadzi Ganga Hoppe.”
W imprezie udział weźmie około 40 artystów z różnych krajów, w tym 12 artystów z Indii. Serdecznie zapraszamy do Międzyzdrojów, wstęp wolny.


Z Agnieszką Dawidowską rozmawiała Anetta Czyżak
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski