Jesteś naszym 4648325 gościem

Aktualności:

Wernisaż wystawy obrazów Ireny Bigosińskiej 05.06.2015 r.  2015-06-10

To Ja.


Nazywam się Irena Bigosińska, mieszkam we Wrocławiu. Jestem absolwentką UAM w Poznaniu, gdzie studiowałam na Wydziale Neofilologii i uzyskałam tytuł magistra filologii rosyjskiej. Ukończyłam również menedżerskie studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu. Jeżeli chodzi o malarstwo, to jestem samoukiem i nie posiadam żadnego wykształcenia w tym kierunku. Lubię czytać książki, zwiedzać inne kraje, malować, poznawać nowych ludzi. Piszę czasami wiersze, teksty piosenek, gram na gitarze. Lubię ludzi, zwierzęta, morze. Lubię kiedy świeci słoneczko.
„ Jestem żoną, jestem matką i kochanką, romantyczką, tygrysicą i szamanką, przyjacielem, wrogiem, kimś i nikim, słońca blaskiem, a czasami wilkiem. Jestem dobrem, jestem złem, jestem obłokiem, jestem tęczą, jestem wiatrem zielonookim, jestem rosą, trucizną, nektarem, kocham życie nie krojone na miarę” (fragment mojego wiersza z 1997 roku).
W 2012 roku coś zagrało mi w duszy i pierwszy raz w życiu kupiłam w sklepie dla malarzy podobrazia, farby, pędzle i pierwszy raz w życiu zaczęłam malować farbami akrylowymi. Używam materiałów malarskich najwyższej jakości, maluję farbami holenderskiej firmy Royal Talens i włoskiej Maimeri. Moje obrazy emanują pozytywną energią, ponieważ tworzę je kiedy mam dobry nastrój, jestem szczęśliwa i bardzo chce mi się malować. Nigdy nie zmuszam się do malowania, ponieważ nie zarabiam na życie malowaniem obrazów, nie muszę się spieszyć aby dokończyć obraz, nie gonią mnie żadne terminy, nie maluję na zamówienia.
Z licznych podróży przywożę mnóstwo zdjęć zrobionych przeze mnie, zatrzymując w kadrze piękno którym się zachwyciłam. Inspiracje czerpię bezpośrednio z tego co widzę w naturze, co czuję . W moich obrazach wyrażam siebie i pokazuję świat takim jakim go ja widzę, maluję z głębokiej wewnętrznej potrzeby. Pragnę również aby moje obrazy docierały do odbiorców i wywoływały w nich pozytywne emocje.
Każdy z moich obrazów jest mojego autorstwa, oryginalny, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Cieszę się gdy moja twórczość podoba się innym. Moje prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Rosji, Turcji, Anglii, Polsce. Na przełomie września/października 2015r. planowana jest wystawa moich obrazów we Wrocławiu.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski