Jesteś naszym 3740434 gościem

Aktualności:

To był Najlepszy Dzień Dziecka na Wyspach w Międzyzdrojach! 1.06.2022r.  2022-06-03

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które w Międzyzdrojach obchodzimy każdego roku o tej samej porze, czyli 1 czerwca. W 2022 roku Najlepszy Dzień Dziecka na Wyspach wypadał we środę. W tym dniu na Amfiteatrze po długiej przerwie wynikającej z wprowadzanych obostrzeń pandemicznych udało się go w końcu z organizować. A każdy organizator, sponsor i partner tej imprezy dbał o to, by wszystkie małe i duże pociechy były najszczęśliwsze na świecie.
Najlepszy Dzień Dziecka na Wyspach rozpoczął się o godzinie 13:00. Na Amfiteatrze Klaun konewka z ekipą zabawiali dzieci licznymi konkursami i zabawami. Dzieciom malowano buzie. Był także dostępny dla nich wielki dmuchany zamek. Przez cały czas trwania imprezy każdy mógł zjeść coś słodkiego, lody, popcorn, gotowaną kukurydzę oraz swojską grochówką. W międzyczasie rozdawane były środki higieniczne i słodycze witaminowe dla dzieci których sponsorem była DOZ Apteka.
Nadleśnictwo Międzyzdroje Lasów Państwowych i Woliński Park Narodowy przygotowali stoiska edukacyjne, na których dzieci brały udział w quizach, konkursach i zajęciach przyrodniczych.
Na promenadzie żołnierze 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego w Dziwnowie, policjanci z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyzdrojach udostępnili dzieciom swoje wozy prewencyjne i bojowe oraz sprzęt, z którym na co dzień pracują.
A na Alei Gwiazd, dla tych co uwielbiają jeździć na hulajnodze, międzyzdrojscy harcerze z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP, X Szczepu „Gniazdo” ZHP zorganizowali II Wielki Wyścig Hulajnóg z nagrodami. W Harcerskim Turnieju Sportowym udział wzięły dzieci w trzech kategoriach wiekowych: 2-5 lat; 6-9 lat i 10-13 lat. A zaraz obok wyścigów Klub Sportowy Fala Międzyzdroje przygotował dla dzieci wielką dmuchaną tarczę, do której mogły celować kopiąc w piłkę.
Tradycyjnie odbył się konkurs rysunkowy, w którym do wygrania były dwa rowery ufundowane przez Berlin Döner Kebab i Hotel Aurora Family & SPA. Na koniec imprezy w wielkim losowaniu była do wygrania nagroda główna, czyli Play Station 5 ufundowane prze Solarium SunMalino.
O godz. 17:00 wypuszczono w niebo ”Baloniki marzeń”. Przez cały czas trwania imprezy dzieci spisywały marzenia na karteczkach i dodawały je do balonów, które poszybowały w niebo.
Głównym organizatorem Dnia Dziecka w Międzyzdrojach był Międzynarodowy Dom Kultury, Gmina Międzyzdroje i Firma Kukucorn, ze wsparciem lokalnych przedsiębiorców, firm, instytucji i stowarzyszeń. Głównymi sponsorami Najlepszego Dnia Dziecka na Wyspach byli: Gazterm, Vienna House Amber Baltic, Studio 4U oraz GISO. Serdeczne podziękowania dla partnerów i wszystkich pozostałych sponsorów: Algida, Bałtycki Park Miniatur, Oceanarium Międzyzdroje, Solarium SunMalino, Restauracja Neptun, Nadleśnictwo Międzyzdroje, Woliński Park Narodowy, Kino Eva, Gabinet Figur Woskowych, Wielka Wystawa Klocków LEGO, Candy Shop, Obrazy Sprayem Malowane, Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP i X Szczep „Gniazdo” ZHP, Hotel Aurora Family & SPA, Wave Resort& SPA, Berlin Döner Kebab, Avocado Międzyzdroje, Solmar, Rafał Deja, Dystrybucja Gazu Wójcik, DOZ Apteka, OSP Międzyzdroje, Klub Sportowy Fala Międzyzdroje, Zakład Ochrony Środowiska, 8 Dywizjon Przeciwlotniczy z Dziwnowa, Komisariat Policji w Międzyzdrojach.
A już teraz zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na przyszłoroczny Najlepszy Dzień Dziecka na Wyspach w Międzyzdrojach! Nie może was zabraknąć!

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

                       

Relacje z wydarzeń

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski