Jesteś naszym 3841116 gościem

Aktualności:

Jan Kulczyk – nie żyje, zmarł w wieku 65 lat.  2015-07-29

„Śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą” - ks. Jan Twardowski

Jan Kulczyk – nie żyje, zmarł w wieku 65 lat.
Odszedł przedwcześnie, to wielka strata dla polskiej gospodarki, kultury i sztuki, którą kochał i wspierał jej rozwój. Człowiek o wielkim sercu, wrażliwym na piękno sztuki i tego co ją otaczało. To dzięki takim osobowościom jak dr Jan Kulczyk, minister Waldemar Dąbrowski, prof. Adam Myjak, Międzyzdroje znalazły się w czołówce rozpoznawalnych i uznanych marek na mapie kulturalnej Polski oraz poza jej granicami. W latach 1996 - 2005 Jan Kulczyk był ściśle związany z Międzyzdrojami, będąc głównym sponsorem dziesięciu edycji Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Wspólnie z Waldemarem Dąbrowskim połączyli świat kultury, przez duże „K”, ze światem biznesu. To dzięki Jego zaangażowaniu i wsparciu finansowemu przez 10 lat Międzyzdroje stawały się na początku lipca „wakacyjną stolicą kultury”.
W naszym mieście gościliśmy wybitnych artystów polskiej sceny tj: Adama Hanuszkiewicza, Gustawa Holoubka, Beatę Tyszkiewicz, Grażynę Szapołowską, Romana Polańskiego oraz wielu innych zasłużonych dla polskiej kultury artystów. To u nas, każdy mógł na żywo i osobiście spotkać swoich idoli znanych tylko ze szklanego ekranu. Przepiękne artystycznie widowiska teatralne i prezentacje muzyczne, wystawy oraz ich oprawa pozostaną w pamięci wszystkich ich uczestników. Tłumy publiczności czekały na każde wydarzenie kulturalne i spotkania.
Za zasługi i ogromne zaangażowanie osobiste, wsparcie finansowe i logistyczne, ówcześni Organizatorzy Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd nadali Janowi Kulczykowi honorowy tytuł „Mecenas Festiwalu Gwiazd” i ufundowali tablicę pamiątkową z brązu, która wisi przy wejściu głównym do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach.
Samorząd Gminy Międzyzdroje kontynuuje dzieło pomysłodawców i podtrzymuje tradycje wakacyjnych spotkań z gwiazdami, organizując od 20 lat Festiwal Gwiazd. Jego stałym symbolem jest Aleja Gwiazd, autorstwa prof. Adama Myjaka, znak rozpoznawalny festiwalu i Międzyzdrojów.
Jan Kulczyk pozostanie w naszej pamięci jako dobry i hojny człowiek, który przyczynił się do rozkwitu naszego miasta.
Cześć Jego pamięci.

Burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz
Organizatorzy Festiwalu Gwiazd

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski