Jesteś naszym 5155165 gościem

Galeria zdjęć:

II EDYCJA MIEJSKIEJ GRY Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI W MIĘDZYZDROJACH 20.04.2024  2024-04-24

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.
Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.
W tym roku, 20 kwietnia 2024 – na dwa dni przed ogólnoświatową datą, postanowiliśmy zorganizować w Międzyzdrojach 2. edycję gry miejskiej pod hasłem „ Zainwestuj w naszą planetę”, by mieszkańcom i turystom przypomnieć idę Światowego Dnia Ziemi i włączyć ich do aktywnego działania dla przyrody.
Do zorganizowania naszego wydarzenia plenerowego przyczynili się: Gmina Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury, Woliński Park Narodowy, Nadleśnictwo Międzyzdroje, X Szczep „Gniazdo” ZHP, Zielone Międzyzdroje sp. z o.o., Golden Tulip Międzyzdroje Residence, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”. W miejskie grze wzięło udział 20 drużyn – młodzież z dorosłymi opiekunami/ rodzicami, seniorzy.
Podczas gry na punktach rozlokowanych na terenie mista, uczestnicy musieli zrealizować eko – zadania. Po pobraniu kart i map z Informacji Turystycznej wędrowali i wykonywali zadania: samodzielne wykonanie eko-kanapki, prawidłowe posegregowanie odpadów, włączyć się w wykonanie eko-doświadczeń o energii odnawialnej, sprawdzić wiedzę o dokarmianiu ptaków, innych zwierząt i ich życiu w lesie, posadzić roślinę i dokonać obserwacji przyrodniczej. Na mecie w MDK wysiliś szare komórki i znaleźć 40 przyrodniczych haseł z wykreślanki.
Nasze wydarzenie cieszyło się również dużym zainteresowaniem wśród gości, którzy odwiedzili Międzyzdroje tego dnia.
Każdy drużyna biorąca udział w imprezie otrzymała nagrody!
Dziękujemy Sponsorom i Partnerom za wsparcie i udział w Grze!
Do zobaczenia za rok!

Elżbieta Waliszewska – Lorent – Woliński Park Narodowy
Tomasz Rychłowski - Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

                                             
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski