Jesteś naszym 5071889 gościem

Galeria zdjęć:

Przedświąteczne atrakcje w Międzyzdrojach 16.12.2023r.  2023-12-18

Przedświąteczne atrakcje w Międzyzdrojach
Sobota 16 grudnia w Międzyzdrojach obfitowała w rozmaite atrakcje dla dzieci i dorosłych. W Międzynarodowym Domu Kultury odbył się spektakl animacyjny dla dzieci " Kosmiczne Święta", gdzie na dzieci czekało mnóstwo zabawy.
Kolejnym punktem sobotniego programu było uroczyste otwarcie jarmarku w amfiteatrze. Świąteczne życzenia mieszkańcom złożyli Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, Zastępca Burmistrza Beata Kiryluk, Dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Wioletta Nawrocka, Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury Artur Duszyński, Zastępca Nadleśniczego Mariusz Matczak.
Na jarmarku odbywała się m.in. sprzedaż choinek, rękodzieła i innych wyrobów świątecznych. Na stoiskach Nadleśnictwa Międzyzdroje i Wolińskiego Parku Narodowego odbywały się edukacyjne i rękodzielnicze aktywności. Na scenie amfiteatru z programem świątecznym wystąpiły przedszkolaki.
W miarę zbliżania się okresu oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, ludzie w każdym wieku z radością korzystali z przedświątecznych atrakcji w Międzyzdrojach. Sobota przed Bożym Narodzeniem, 16 grudnia, była dla wszystkich dniem pełnym dobrej zabawy i wrażeń. Oprócz pokazu animacji „Kosmiczne Święta”, który odbył się w Międzynarodowym Domu Kultury i przyniósł radość dzieciom, kontynuowano tradycję ubierania choinki na deptaku. Świąteczną atmosferę dało się wyczuć w całym mieście, które było pięknie ozdobione dekoracjami. Punktem kulminacyjnym dnia było uroczyste otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego w amfiteatrze. Ludzie chętnie kupowali choinki, rękodzieło i inne produkty świąteczne. Na stoisku Nadleśnictwa serwowano kiełbaski z grilla. Jarmark Bożonarodzeniowy w Międzyzdrojach był doskonałą okazją do zakupu wyjątkowych prezentów dla bliskich, a także skosztowania wigilijnego poczęstunku.

                                                                                                                           
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski