Jesteś naszym 5154991 gościem

Galeria zdjęć:

Klasyczne Wtorki z Agnieszką Porzuczek - Trzeciak 29.08.2023r.   2023-08-30

29 sierpnia w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się recital pianistki Agnieszki Porzuczek –Trzeciak. Artystka wykonała wspaniałe dzieła muzyki fortepianowej kompozytorów Maurycego Moszkowskiego, Fryderyka Chopina, Claude Debussiego, Stanisława Moniuszki, Franciszka Liszta. Publiczność bardzo ciepło odebrała koncert pianistki.
Agnieszka Porzuczek-Trzeciak (ur.1989) ukończyła z oceną celującą Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. Następnie kontynuowała naukę jako słuchaczka studiów podyplomowych. Obecnie jest studentką macierzystej uczelni w klasie fortepianu historycznego dr Katarzyny Drogosz.

Wielokrotnie brała udział w kursach mistrzowskich pracując pod kierunkiem wybitnych pedagogów takich jak: Wiktor Mierżanow, Grzegorz Kurzyński, Wojciech Świtała, Andrzej Jasiński, Anna Malikova, Lidia Grychtołówna, Krzysztof Jabłoński, Lee Kum Sing, Petra Matejova, Philippe Giusiano, Nikolai Demidenko, Tobias Koch, Geoffrey Govier.

Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych. Otrzymała wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J.S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2004), II Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry w Łodzi (2004) oraz I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym “Szymanowski in memoriam” w Warszawie (2007). Została finalistką XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni (2005). W 2007 r. zdobyła IV nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi. W 2012 r. uzyskała wyróżnienie za udział w finale I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Forum per Tasti” w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), a w 2015 wyróżnienie na I Cochran Piano Competition. W ubiegłym roku uczestniczyła w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie.

Trzykrotnie otrzymała nagrodę prezydenta Katowic dla wybitnie uzdolnionych. Koncertuje jako solistka i kameralistka. W 2013 r. wystąpiła z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej wykonując Koncert fortepianowy E-dur op. 59 M. Moszkowskiego.

         
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski