Jesteś naszym 5068808 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert Jana Porzuczka  2023-08-02

1 sierpnia w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się koncert muzyki fortepianowej z cyklu „ Klasyczne Wtorki”, gdzie swój kunszt mistrzowski zaprezentował Jan Porzuczek.
Artysta pochodzi z Katowic, gdzie po ukończeniu ZPSM kontynuował edukację w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej. W roku 2017 ukończył studia magisterskie pod kierunkiem prof. Zbigniewa Raubo. Umiejętności kameralne doskonalił w klasie prof. Teresy Baczewskiej oraz prof. Grzegorza Biegasa. W 2014 roku uczestniczył w programie Erasmus, studiując w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu u prof. Jana Jiracek von Arnim.

Obecnie jest doktorantem w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Roberta Marata, współpracował również, jako pedagog z Katedrą Fortepianu w AM w Katowicach.

Brał udział w kursach prowadzonych przez wybitnych pedagogów, takich jak Wiktor Mierżanow, Kevin Kenner, Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Carlo Palese, Grzegorz Kurzyński, Valentina Igoshina, Tamas Ungar, Ivo Kahanek, Anna Malikova, Joseph Banowetz, Eleonora Tkach, Orla McDonagh, Waldemar Andrzejewski, Balázs Réti czy Andrzej Tatarski.

Występował w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, na Zamku w Pszczynie, w Dworku Chopina w Dusznikach- Zdroju, Parku Śląskim. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej oraz Orkiestrą Polish Camerata. Koncertował również poza granicami kraju, m.in. w Musikverein w Wiedniu, Wiener Saal w Mozarteum w Salzburgu, a także we Włoszech, Francji, Hiszpanii i w Czechach

Jest laureatem m. in. III miejsca w XIX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2008), nagrody za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w II Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie (2011), I miejsca w konkursie Grand Prize Virtuoso International Music Competition 2016 w Wiedniu, IV nagrody w International Music Competition Val Tidone 2016 we Włoszech, II miejsca w International Music Competition w Bracigliano (2019), III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Wiedniu (2019) oraz nagrody za najlepsze wykonanie etiudy w Elevato Piano Competition w Salzburgu (2020). Wielokrotnie otrzymywał nagrody Prezydenta Katowic oraz stypendia Rektora AM w Katowicach.
Na swoim koncercie Jan zaprezentował utwory Fryderyka Chopina, Zygmunta Stojowskiego, Volfganga Amadeusza Mozarta i Ignacego Jana Paderewskiego.
Na bis wspólnie z siostrą Agnieszką Porzuczek –Trzeciak, również wspaniałą artystką, wykonali utwory na 4 ręce.

                       
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski