Jesteś naszym 3642346 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert fortepianowy w wykonaniu Przemysława Wachowiaka 05.06.2017 r.  2017-06-06

5 czerwca w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się recital pianisty Przemysława Wachowiaka. Młody artysta jest absolwentem Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie dr hab. Magdaleny Swatowskiej. Swoje umiejętności doskonalił na kursach i warsztatach pod kierunkiem m.in. Olgi Łazarskiej, Barbary Halskiej, Zbigniewa Raubo. W 2015 roku koncertował w Dworku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Ciechocinku. Jest Laureatem III nagrody na V Ogólnopolskim Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym, Szczecin 2017. Interesuje się fotografią, bierze udział w różnych konkursach, do osiągnięć należy dwukrotne wyróżnienie na Międzynarodowym konkursie dla dzieci i młodzieży "Muzealne Spotkania z Fotografią" Koszalin, 2015,2016.
W programie koncertu były utwory Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina, Aleksandra Skriabina.
Artysta na bis wykonał Pieśń bez słów Feliksa Mendelsohna.

                                       
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski