Jesteś naszym 3642365 gościem

Galeria zdjęć:

XIII Spotkania Artystyczne Seniorów 25-27.09.2015 r.  2015-09-28

XIII Spotkania Artystyczne Seniorów już za nami.

W dniach 25-27 września w Międzyzdrojach odbyły się XIII Spotkania Artystyczne Seniorów. Z całej Polski do miasta przyjechało około 400 osób, kochających śpiew i muzykę, a „gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają”. W ten słoneczny i ciepły weekend miasto rozbrzmiewało radosnym śpiewem, przyciągało spojrzenia pięknymi barwami. Ponad 30 zespołów z różnych regionów Polski prezentowało kulturę i tradycje ludowe na koncertach i przeglądach. Wiele osób, co bardzo nas cieszy, bierze czynny udział w tym artystycznym święcie niemalże od początku, cieszy nas również to, że co roku do tego grona dołączają nowi uczestnicy. Spotkania Artystyczne Seniorów mają niepowtarzalną atmosferę – to radość spotkań, wspólnego muzykowania, która emanuje z ludzi złotego wieku i którą przekazują młodemu pokoleniu, bo nie brak też było osób młodych i dzieci, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu. Tradycyjnie barwny, rozśpiewany korowód, rozbrzmiewający setkami dźwięków rozpoczął uroczystość, był wspaniały, wzruszający polonez na 200 par, a to wszystko podziwiały tłumy turystów. Konkursowe koncerty z uwagi na tak dużą liczbę uczestników, odbywały się jednocześnie w Międzynarodowym Domu Kultury i Amfiteatrze. Profesjonalne jury oceniało prezentacje zespołów, przedstawiamy wyniki:

Protokół z obrad Jury oceniającego zespoły w kategorii
„ Zespoły folklorystyczne i kapele ludowe”
na XIII Spotkaniach Artystycznych Seniorów w składzie:

1) Danuta Grochulska –Przewodnicząca
2) Krystyna Bakun –członek
3) Lucyna Jesionowska -członek

po wysłuchaniu 15 zespołów podkreśla wysoki poziom prezentacji artystycznych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
wyróżnienie dla:

Zespołu Folklorystycznego „Barwinok” z Rusinowa
Zespołu Tańca Ludowego „Obrzanie” ze Skwierzyny
Zespołu tanecznego „Zorba” z Drezdenka

III miejsce dla zespołu „Dąbrowiacy” z Rusinowa
II miejsce dla zespołu „Radojewiczanie” z Dąbrowy Biskupiej
I miejsce dla Regionalnego Zespołu Folklorystycznego „Rogozanki” z Rogoźnika

Grand Prix – zespołowi „ Jarzębina” z Sieniawy Żarskiej

Protokół z obrad Jury XIII Spotkań Artystycznych Seniorów.
Kategoria „Chóry i Zespoły Śpiewacze”
JURY w składzie:

1) Wiesława Nowakowska
2) Dorota Bączyk
3) Andrzej Mleczko

po przesłuchaniu 16 zespołów oraz jednej gawędziarki wysoko oceniło poziom artystyczny zespołów. Z uwagi na zróżnicowany charakter zespołów i prezentowany repertuar, jury postanowiło przyznać następujące wyróżnienie i nagrody.

Wyróżnienia:

Męski Zespół Śpiewaczy „Cord” – Piława Dolna
Zespół „Rapsodia” – Laski
Zespół „Grodnica” –Kliniska Wielkie
Zespół „Fale” Międzyzdroje
Chór „Kanon” – Dzierżoniów

Nagrody:

III miejsce –zespół „ Con Moto” – Piława Dolna
II miejsce – zespół „ Bryza” – Międzyzdroje
I miejsce –zespół „ A to heca” – Pszenno gm. Świdnica

Grand Prix dla Formacji Artystycznej „ Sześciopak” – Czerwieńsk


Jury stwierdza wysoki poziom prezentacji artystycznych oraz dziękuje wszystkim uczestnikom i instruktorom za przygotowanie repertuaru. Szczególnie docenia zaangażowanie artystów, chęć udziałów w przeglądach, a przede wszystkim ze pasję wspólnego muzykowania, zarówno jak na estradach tak i na terenie miasta i gminy. Jest to ważne wydarzenie w promocji miasta i gminy. Jury dziękuje wszystkim pracownikom MDK za sprawne przeprowadzenie XIII Edycji Spotkań Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach.

Uwieńczeniem Spotkań Artystycznych Seniorów było ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i dyplomów oraz finałowy koncert laureatów w Amfiteatrze. Były radość i wzruszenie, bisy i wielkie brawa dla uczestników, a najważniejsze – to morze pozytywnej energii i uśmiechu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom Spotkań Artystycznych Seniorów. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy pomogli nam przy organizacji tak wspaniałej imprezy. Do zobaczenia za rok na 14 spotkaniach!

                                                                                                                                           
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski