Jesteś naszym 5252887 gościem

Aktualności:

Festiwal Gwiazd, Międzyzdroje 2022. Podsumowanie   2022-09-02


Szanowni Państwo!
28 sierpnia zakończył się najdłuższy w swojej historii, bo trwający aż przez cztery wakacyjne weekendy, 25. Festiwal Gwiazd. Wystartowaliśmy już 1 lipca br.
Jesteśmy dumni, że towarzyszyliście nam Państwo tak licznie i chętnie we wszystkich atrakcjach: artystyczno- kulturalnych, edukacyjnych, muzycznych i sportowych. To wszystko dla Was!
Dziękujemy za Waszą obecność i życzliwość, za wsparcie oraz ciekawe rozmowy, a także za inspiracje, które przydadzą się w kolejnych edycjach.
Dziękujemy tak licznie przybyłym Artystom, a także fanom i publiczności; dziękujemy partnerom medialnym, sponsorom. Ponadto dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy swoją obecnością i/lub wsparciem spowodowali, że był to Festiwal Gwiazd niezapomniany. Mamy nadzieję, że Wy także poczuliście się istotną częścią naszej festiwalowej rodziny...
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy podsumowanie Festiwalu Gwiazd 2022:
Czas trwania: 1-3 lipca, 22-24 lipca, 5-7 sierpnia,26-28 sierpnia.
Miejsce akcji: Międzynarodowy Dom Kultury, scena i namiot przy Alei Gwiazd, kino Eva, Hotel Vienna House Amber Baltic, Amfiteatr.
Przez całe lato odwiedziło nas... ponad 50 gwiazd: aktorów, wokalistów, reżyserów, m.in.: Grażyna Szapołowska, Zbigniew Zamachowski, Artur Barciś, Olga Bołądź, Szymon Bobrowski, Katarzyna Pakosińska, Andrzej Pągowski, Rafał Zawierucha, Anna Gornostaj i oczywiście Olaf Lubaszenko (od kilku lat dyrektor artystyczny Festiwalu Gwiazd).
Kto odcisnął ręce w Ali Gwiazd: Joanna Trzepiecińska, Przemysław
Sadowski, Michał Milowicz, Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek.​
Ciekawostka: w Alei Gwiazd znajduje się już ponad 200 odcisków dłoni, wykonanych pod kierownictwem prof. Adama Myjaka.
Ile odbyło się spektakli: 8 tytułów (z tego 7 zagranych po dwa razy).
Koncerty zagrali: Kamil Bednarek, Joanna Trzepiecińska, zespół Piramidy, itd.
Nasz „magiczny” festiwalowy patron: reżyser Krzysztof Kieślowski, któremu pragnęliśmy oddać w ten sposób hołd, a przy okazji przypomnieć odbiorcom jego twórczość.
Wystawa: „Kieślowski na nowo”, plakaty Andrzeja Pągowskiego, MDK.
Cykl Spotkań z filmami Kieślowskiego: każda festiwalowa niedziela to projekcja filmu oraz rozmowa z aktorami Kieślowskiego (prowadzona przez Tomasza Raczka), m.in. z Grażyną Szapołowską, Arturem Barcisiem i Zbigniewem Zamachowskim.
Inne atrakcje: sesje autografowe z gwiazdami, debaty o Międzyzdrojach i wspomnienia z poprzednich Festiwali Gwiazd (z udziałem organizatorów i artystów), rajd rowerowy, plażowa strefa rozrywki i sportu (zumba, siatkówka), koncerty, czytanie bajek dla dzieci przez najlepszych aktorów dubbingowych w Polsce, i wiele, wiele innych.
Jeszcze raz dziękujemy i... Czekamy na Was za rok w Międzyzdrojach!

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski