Jesteś naszym 4928594 gościem

Aktualności:

Młode talenty z MDK - Laureaci Karawany Kultury  2018-12-17

12 grudnia w MDK odbyła się XIV Międzynarodowa Karawana Kultury.

W grudniowej edycji konkursu wzięli udział uczestnicy z Białorusi (miasta Marina Horka, Mińsk, Witebsk), Afryki Południowej (Roodeport), Polski (Szczecin, Świnoujście, Wolin, Dargobądz, Międzyzdroje, Gryfice, Kamień Pomorski, Domysłów, Świerzno)
Łącznie ponad 150 osób uczestniczyło w konkursie w kategoriach: taniec, sztuki plastyczne, wokal, fortepian, cymbały, saksofon – soliści, duety i zespoły.

Międzynarodowy Dom Kultury reprezentowały z dużym powodzeniem:

w kategorii fortepian - duet fortepianowy Nadia Kastrau i Agata Kowalewska – Laureat II stopnia

wokal estradowy solo – Nadia Kastrau – laureat I stopnia

wokal estradowy solo – Aniela Gładka –Nowicka – laureat II stopnia

wokal estradowy solo – Emilia Hnat – laureat II stopnia

wokal estradowy – Zespół Singerella ( Marta Aftewicz, Paulina Żołnierun, Zuzia Głod, Gabriela Sobańska, Marysia Lewandowska) – laureat II stopnia

Laureaci zostali uhonorowani pucharami i pamiątkowymi dyplomami.

Niesamowitą twórczą atmosferę tworzą utalentowani uczestnicy podczas koncertów. Ich pozytywna energia i entuzjazm udziela się wszystkim. Karawana Kultury jest wspaniałą okazją poznawania kultur innych krajów. W przerwach dzieci wymieniały się pamiątkami, rozmawiały, śpiewały. Muzyka i taniec łączy ludzi wszystkich krajów. Nowe znajomości, miłe wrażenia, wymiana doświadczeń – to wszystko mobilizuje do dalszych działań.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski