Jesteś naszym 5252966 gościem

Aktualności:

11 maja 2013 roku zawita do Międzyzdrojów wyjątkowa wyprawa motocyklowa  2013-05-07

„Ride 2 Life” - już 11 maja start rajdu po życie!
Już 11 maja, w sobotę, na Helu startuje projekt „Ride 2 Life”. Jest to pomysł dwóch motocyklistów, Piotra Uljasza oraz Damiana Śmigielskiego, którzy w ciągu dziesięciu dni pokonają ponad 3500 km. Celem inicjatywy jest zebranie pieniędzy na leczenie Piotra, który od 10 lat walczy ze stwardnieniem rozsianym (SM) oraz szerzenie wiedzy na temat tej choroby. Ekipa zawita także do Międzyzdrojów.
Wyprawa zorganizowana przez Piotra oraz Damiana będzie prowadziła wzdłuż granic Polski. Dwaj koledzy, jeszcze z czasów szkoły średniej, wspólnie w 10 dni pokonają na motocyklach ponad 3500 km. Start wyprawy Ride 2 Life odbędzie się 11 maja przed Urzędem Miasta Hel o godzinie 10.00., jej finisz został zaplanowany na 19 maja również na Helu.
„ Projekt wyprawy od dłuższego czasu pojawiał się w rozmowach Damiana oraz moich, jednak zawsze było się jakieś ale... W grudniu 2012 roku podęliśmy decyzję teraz albo nigdy i rozpoczęliśmy przygotowania. Opracowaliśmy wstępny przebieg trasy, rozpoczęliśmy rozmowy z partnerami. Chcę pokazać osobom walczącym z SM, że przy determinacji, wsparciu bliskich i odpowiednim leczeniu, można stawić czoło chorobie, można realizować swoje marzenia. Moim jest właśnie ta wyprawa.” - mówi Piotr Uljasz.
Dystans, który pokonają motocykliści został podzielony na 400 kilometrowe odcinki i będzie prowadził drogami 11 województw. Na trasie do Piotra i Damiana będą mogły dołączać chętne osoby, dodatkowo wspierając projekt. Mapa planowanej wyprawy została umieszczona na stronie projektu na Facebooku www.facebook.com/RIDE2LIFE/
„Determinacja Piotra do walki z chorobą jest niesamowita. Jestem zaszczycony, że razem z nim będę mógł uczestniczyć w tym projekcie, wspólnie pokonując kolejne kilometry. Mam nadzieję, że obaj staniemy 19 maja na mecie, a tegoroczny projekt będzie wstępem do realizacji kolejnych, wspólnych, szalonych pomysłów.” - tak swój udział w wyprawie podsumował Damian Śmigielski, dziennikarz motocyklowy.
Każdy może pomóc Piotrowi zarówno poprzez wsparcie na trasie, jak również wpłacając darowiznę na konto Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego
w programie „Mam szansę”.
Patronem honorowym projektu Ride to Life jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Dodatkowo wyprawę wspierają: partner strategiczny – Carrefour Polska, partnerzy technologiczni – Yamaha Motor Polska, dostarcza motocykle Yamaha XT 660 Z Tenere oraz odzież motocyklową, Fiat Auto Poland, który zapewnia samochód wsparcia Fiata Freemont, Orlen Paliwa, który pokrywa koszty paliwa.
Maja Zupok, współorganizator wyprawy

Gmina Międzyzdroje będzie pierwszą miejscowością, w której uczestnicy wyprawy zatrzymają się na nocleg. Zaplanowano powitanie wyprawy przed granicami naszej Gminy, objazd po mieście w towarzystwie motocyklistów z naszego regionu a następnie spotkanie, które odbędzie się 11 maja 2013 roku około godz. 18.00 w foyer Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu tak wyjątkowej ekipy.
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski