Jesteś naszym 2092135 gościem

Galeria zdjęć:

Ferie 2013  2013-02-05

Podczas ferii zimowych w Międzynarodowym Domu Kultury w dniach 28.01-08.02.2013 r. dzieci
z Gminy Międzyzdroje oraz innych miejscowości uczestniczyły w rozmaitych zajęciach. Prawdziwym hitem w tym roku były warsztaty rękodzieła, na których dzieci wykonywały bransoletki z rzemyków, różnokolorowych sznurków, koralików, ozdabiając je rozmaitymi zawieszkami w kształcie motyli, klucza wiolinowego, koniczynki, skrzydełka i mnóstwa innych pięknych ozdób. Młodsze dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, na których wykonywały plakaty malowane palcami, podkładki pod szklanki, pudełeczka na przybory szkolne, wyklejały wioskę smerfów, a wszystko to było połączone ze słuchaniem bajek. Starsze dzieci pracowały nad wykonaniem pięknych masek weneckich z masy papierowej, zdobionych decoupage.
W ramach programu ferii dla dzieci odbyły się zajęcia profilaktyczne „ Odjechane ferie –bez odjazdów” vol.3, gdzie najbardziej aktywni uczestnicy dostali nagrody. Dzieci również były na spacerze z przewodnikiem, gdzie na nowo odkryły atrakcje turystyczne naszego miasta oraz dowiedziały się ciekawostek historycznych. W ramach rekreacji dzieci obejrzały dwa seanse filmowe w kinie „ Eva”. Na zajęciach muzycznych dzieci spędzały czas śpiewając, bawiąc się z chustą Klanza, grały na Bum Bum Rurkach i innych instrumentach, aranżowały układy choreograficzne do piosenek.
W piątek na scenie w Sali Teatralnej odbyła się dyskoteka dla dzieci, na której tańczyły wspólnie przy największych hitach. Dzieci głosowały na najlepszy taniec solowy, zwycięzcy otrzymali upominki w postaci książek, a wszystkie dzieci – słodki poczęstunek. W sobotę 2 lutego młodzież uczestniczyła
w spotkaniu z aktorem Szymonem Bobrowskim, a w niedzielę odbył się bajkowy poranek, na którym aktor czytał dzieciom fragmenty ksiązki „Mały Książe” Antoine de Saint-Exuperego. Spotkanie dzieci
z Gwiazdą było świetną okazją do zdobycia autografu i zrobienia pamiątkowych zdjęć.
6 i 8 lutego odbył się turniej FIFA 2013 na Playstation 3, któremu towarzyszyły niezwykłe emocje pasjonatów piłki nożnej. W pierwszym terminie rywalizowały dzieci z podstawówki, pierwsze miejsce zdobył Tomasz Wąchnicki. W drugim terminie rywalizowały dzieci z gimnazjum, gdzie pierwsze miejsce na podium zajął Denis Wesołowski. Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe medale.
7 lutego odbył się turniej tenisa stołowego. Zwycięzcą turnieju został Maksymilian Oswald.
Na zakończenie ferii 8 lutego odbyła się wystawa prac dzieci, wykonanych na warsztatach rękodzieła, a także konkurs talentów, konkurs na najzabawniejsze przebranie oraz dyskoteka dla wszystkich uczestników.
Międzynarodowy Dom Kultury serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Ferii 2013, a w szczególności: Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach, Prezesowi klubu K.S. Fala Międzyzdroje Janowi Rączewskiemu, Domowi Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach, Hotelowi Amber Baltic, Hotelowi Slavia oraz wszystkim pracownikom i instruktorom Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach.

                                   
© 2004-2018 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski