Jesteś naszym 5005207 gościem

Galeria zdjęć:

Ferie zimowe z MDK 19-23.01.2024r.  2024-02-01

Za nami ferie zimowe, a spędziliśmy je z dziećmi na ciekawych wycieczkach.
Jedną z nich był wyjazd do Teatru Lalek Pleciuga, gdzie obejrzeliśmy najnowszą sztukę „Perfekty i Ambaras”. Ach, co się działo na scenie! Aktorzy teatru zaskoczyli nas swoimi umiejętnościami muzycznymi, bowiem specjalnie do tej sztuki nauczyli się grać na instrumentach muzycznych, tworząc niezły zespół rockowy. Grali, śpiewali i niesamowicie bawili całą roześmianą publiczność. Dorośli prawie płakali ze śmiechu, poniekąd dobrze znany jest nam wszystkim temat wychowywania pociech. Dzieciaki także rozbawione, miały wspaniałą rozrywkę na najwyższym poziomie. Piękne kreacje aktorów, dynamiczna akcja, efekty świetlne, piosenki wykonywane na żywo – jednym słowem, rewelacja. Nasza kolejna wycieczka do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie przyniosła nam wiele ciekawostek, zwiedzaliśmy ogromną ekspozycję, znajdującą się na kilku poziomach. Tu było … wszystko: ilość ciekawostek robi wrażenie, dla zwiedzających przewidziano wiele atrakcji, eksponaty łączą w sobie najnowocześniejsze technologie, pozwalające odczuć wiele czynników i zjawisk atmosferycznych, na przykład sztorm, który osiąga 10 w skali Beauforta. Mogliśmy poczuć ten wiatr i krople wody na skórze. Można było zobaczyć i usłyszeć, jak Aleksander Doba, polski podróżnik, opowiada wprost ze swojej łodzi podczas samotnych wypraw przez Atlantyk. Kajak Aleksandra Doby także można podziwiać na ekspozycji Morskiego Centrum Nauki.
Tradycyjnie podczas ferii zimowych byliśmy także w kinie Eva, tym razem na seansie filmowym „Akademia Pana Kleksa”. Atrakcje na pewno pozostawiły u dzieci wiele niezapomnianych wrażeń.


                       
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski