Jesteś naszym 5068978 gościem

Galeria zdjęć:

Warsztaty z Teatrem Pleciuga w MDK  2023-12-19

14 grudnia w Międzynarodowym Domu Kultury odbyły się warsztaty z Teatrem Pleciuga.
Teatr Lalek Pleciuga ze Szczecina ma za sobą długa i bardzo ciekawą historię sięgającą roku 1946, prowadząc do dziś szeroko zakrojona działalność artystyczną i edukacyjną. W ciągu sześćdziesięciu pięciu lat działalności "Pleciuga" zrealizowała ponad 260 premier dla dzieci i dla dorosłych; zaprosiła do współpracy zarówno liczne grono wybitnych twórców teatralnych.

Udział w warsztatach wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wapnicy i Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach. Zajęcia składały się z części plastycznej, gdzie dzieci przy pomocy prowadzących wykonały postacie i rekwizyty z bajek, "Czerwony kapturek", „Jaś I Małgosia” i " Kopciuszek". Panie wprowadziły dzieci do świata teatru cieni, przygotowując uczestników do odegrania ról na scenie. Potem zobaczyliśmy podświetlany ekran, za którym dzieci odgrywały swoje role. Niesamowity efekt kolorowych elementów lalek wprawił wszystkich w zachwyt. Dzieci po kolei wcieliły się w postacie z bajek, odrywając swoje role. A na koniec oczywiście, jak to w prawdziwym teatrze, były oklaski dla aktorów.
Twórcze działania, które miały miejsce podczas warsztatów, były niesamowite i pozostawiły wiele wrażeń u dzieci.
Bardzo dziękujemy dyrektorowi i pracownikom Teatru Lalek Pleciuga za te cudowne i nowe wrażenia.

                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski