Jesteś naszym 3561342 gościem

Galeria zdjęć:

Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny 18.12.2021 r.  2021-12-20

Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny – już za nami… Czekamy na święta,

W polskiej tradycji Wigilia to wieczór prawdziwego zbliżenia, lekcja miłości, najbardziej uroczyste i rodzinne święto w roku. To wieczór szczególnego przesłania, szczególnych obyczajów, szczególnej pamięci, słów, życzeń, smaków i zapachów. Dawniej czas po wieczerzy wigilijnej upływał głównie na śpiewaniu kolęd. Warto tę piękną polską tradycję pielęgnować i przekazywać ją dzieciom. W sobotę 18 grudnia 2021 r. zorganizowaliśmy Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny na terenie Amfiteatru, połączony z miejską wigilią plenerową, ze względu na pandemię i pewne ograniczenia.
Do udziału w świątecznym spotkaniu zaprosił wszystkich mieszkańców Mateusz Bobek Burmistrz Międzyzdrojów. Najpierw były życzenia włodarzy gminy, a Ksiądz Mariusz Cywka Proboszcz międzyzdrojskiej parafii zainicjował symboliczne podzielenie się opłatkiem. Jak co roku nie zabrakło harcerzy, którzy na ręce dyrektora MDK przekazali Betlejemskie Światło Pokoju.
Po godz. 12.00 dzieciaki z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby” wprowadziły nas w magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z programem artystycznym. Nie zabrakło naszych niezawodnych Seniorów – Zespołu Bryza z koncertem kolęd i pastorałek. Nadleśnictwo Międzyzdroje oferowało do sprzedaży piękne choinki a u lokalnych artystów można było nabyć różne akcesoria i stroiki świąteczne oraz inne spożywcze produkty spożywcze. Przy Międzynarodowym Domu Kultury stanęła duża choinka, którą samodzielnie udekorowały przedszkolaki z pomocą rodziców i podnośnika z Zakładu Energetycznego. Były pierogi z kapustą, uszka z barszczykiem, kapusta z grochem i tradycyjny makowiec, pierniczki, czekolada na gorąco – wszystko w formie poczęstunku. Zaopatrzyliśmy też w produkty wigilijne naszą jadłodajnię, dla potrzebujących pomocy i wsparcia. Wszyscy mieszkańcy, którzy przyszli na Amfiteatr mogli skorzystać z naszej oferty świątecznej – nieodpłatnie.
Dziękujemy Wam, drodzy Mieszkańcy – za wyraz wspólnoty i świąteczną atmosferę, którą możemy wspominać i nieść w sercach aż do samego Bożego Narodzenia. Wszystkim w jakikolwiek sposób zaangażowanym w przygotowanie naszego wyjątkowego spotkania – razem i każdemu z osobna – serdecznie dziękujemy. Już po raz piąty udowodniliśmy, że wspólne działanie i życzliwa otwartość dają piękne owoce i wymierną współpracę.
Bez Was Wszystkich nasz Amfiteatr byłby pusty, a dzień – szary i zwyczajny.
Dziękujemy, że mogliśmy być razem.
Dużo zdrowia i radości na te święta życzą Organizatorzy:
Burmistrz Międzyzdrojów wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego
i Dyrektor MDK wraz z pracownikami.

                                                                                                                                                                                                                                                                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski