Jesteś naszym 3642140 gościem

Galeria zdjęć:

Międzyzdrojskie Neptunalia 17.06.2017 r.  2017-06-18

W sobotę 17 czerwca w Międzyzdrojach działo się! O godzinie 15.30 barwny orszak Neptuna wraz ze świtą wyruszył z przed Mola w kierunku Amfiteatru, gdzie na licznie zgromadzoną publiczność czekało wiele atrakcji.
W barwnym pełnym humoru widowisku scenicznym z udziałem Neptuna, Salacji, Nimf, Lekarza, Fryzjera, Diabłów z Trytonem na czele. Imprezę uświetnił występ zespołu muzycznego „ Bryza”, działającego przy Międzynarodowym Domu Kultury. Na scenie Amfiteatru odbyła się uroczysta ceremonia chrztu morskiego oraz przekazanie klucza do bram miasta Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Międzyzdrojach Janowi Magdzie.
Publiczność wspaniale się bawiła, czynnie biorąc udział w przedstawieniu, śpiewając i składając przyrzeczenie aby czuwać nad czystością wód oraz nie niszczyć roślin na wydmach.
Na zakończenie tego dnia na scenie wystąpił znany zespół szantowy „Stary Szmugler” ze Szczecina.
W widowisku wystąpili:
Neptun - Janusz Kalemba –pracownik Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach
Salacja - Andżelika Gałecka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Międzyzdrojach
Tryton - Andrzej Mleczko
Lekarz - Joanna Kudłaszyk ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej
Volvard
Fryzjer, scenografia - Krystyna Marzec Dom Wczasów Dziecięcych
Belzebuba - Grażyna Bejster – Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach
Świtezianki –Maria Kowalska, Barbara Rudnicka, Danuta Stachowiak.
Diabełki – Hanna Kot, Oliwia Witek, Amelia Banasiak, Sandra Cor, Andżelika Skoropat, Maja Jena, Nikodem Harkot.
Międzynarodowy Dom Kultury składa serdeczne podziękowania dla: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach, Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach, Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Volvard”, Krystyny Marzec, Zuchom i Harcerzom z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP.

                                                                                                                                                                                                       
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski