Jesteś naszym 3642188 gościem

Galeria zdjęć:

Wernisaż wystawy obrazów Bronisława Pietkiewicza oraz Koncert zespołu ''Jackpot'' 13.11.2015 r.  2015-11-14

W dniu 13.11.2015 r. w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy obrazów Pana Bronisława Pietkiewicza oraz koncert duetu „Jackpot”
Bronisław Pietkiewicz - 15 lat mieszka w Międzyzdrojach. Od najmłodszych lat szkolnych malował i rysował. Brał udział w różnych konkursach i wystawach szkolnych zdobywając nagrody. Niestety nie miał możliwości zdobycia wykształcenia w tym kierunku. Musiał pracować zawodowo.
Dopiero od kilku lat powrócił do dawnej pasji i znowu zaczął malować. Od 3 lat uczęszcza do Szkoły Rysunku i Malarstwa w Szczecinie (pogłębia wiedzę o malarstwie).
Pan Bronisław poszukuje własnej drogi twórczej co widać na obrazach w Międzynarodowym Domu Kultury. Są to różne style malarstwa i główny temat to morze.
Po wernisażu wystąpił duet JACKPOT Kasia Buja - wokal, Maciej Kazuba - gitara ze Szczecina. Finaliści 10 edycji programu „Must Be The Music – Tylko Muzyka”
Są zgrani w życiu i na scenie. Ich recital to sentymentalna, acz nie pozbawiona dobrego humoru, podróż do świata, w którym muzykę pisali prawdziwi kompozytorzy, a teksty wielcy poeci. Wśród wykonywanych utworów znajdziemy między innymi piosenki Hanny Banaszak, Ewy Bem, Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, Kabaretu Starszych Panów i Grażyny Łobaszewskiej oraz piosenki autorskie.
Dotychczas współpracowali z Bernardem Maselim i Januszem Stroblem i wieloma muzykami z pierwszej półki polskiego jazzu. 22 października odbyła się premiera ich płyty „Historie wielkiej wagi”. 22 listopada 2015 r. będziemy mogli zobaczyć ich w finale Must Be The Music. Zachęcamy aby wysłać smsa na JACKPOT.

                                                                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski