Jesteś naszym 2097844 gościem

Galeria zdjęć:

Sędzia Anna Maria Wesołowska  2014-10-01

W środę 01.10.2014 r. o godzinie 8.30 odbyło się spotkanie z Anną Marią Wesołowską dla Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.
Anna Maria Wesołowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jest sędzią Sądu Okręgowego w Łodzi. Orzeka w wydziale karnym. Jest ekspertem od przestępczości zorganizowanej i współautorką ustawy o świadku koronnym,. Była członkiem składów orzekających w procesach łódzkiej "Ośmiornicy" i Gangu Popeliny.
Napisała do Dziennika Łódzkiego cykl felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, których część była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw (Pokój Przyjazny Dziecku – tzw. błękitny pokój, niebieski pokój). Od 2006 do 2011 r. w telewizyjnym programie TVN „Sędzia Anna Maria Wesołowska” grała samą siebie. 1 października 2009 jako sędzia przeszła w stan spoczynku.
Spotkanie było sfinansowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Podczas spotkania opowiadała o pracy w sądzie. Młodzież zadawała pytania. Anna Maria Wesołowska promowała poradnik prawny pt. „Bezpieczeństwo młodzieży”.

                                              
© 2004-2018 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski