Jesteś naszym 4648204 gościem

Aktualności:

Spotkanie z aktorem Robertem Więckiewiczem 17.05.2016 r.  2016-05-06

„Malowanie obrazu głosem” – Spotkanie z aktorem Robertem Więckiewiczem Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie z aktorem Robertem Więckiewiczem, które odbędzie się w Międzynarodowym Domu Kultury 17 maja 2016 o godz. 17:00. Jest to jedna z imprez przygotowana z okazji Tygodnia Bibliotek. Trudno wyobrazić sobie współczesne kino bez Roberta Więckiewicza. Przez wiele lat grywał w teatrze, pojawiał się w epizodach. Szansę na główną rolę dostał dopiero od Juliusza Machulskiego w filmie „Vinci”. Machulski, obsadzając Więckiewicza i Szyca, „miał nosa”, że to oni w niedalekiej przyszłości skradną serca polskich widzów. Reżyser zaczął tworzyć role, do których według niego pasował tylko Robert Więckiewicz. Tak było z późniejszymi filmami reżysera „Kołysanka”, czy „Koń trojański”. Więckiewicz stał się specjalistą od ról twardzieli i czarnych charakterów. Rolami w „Świadku koronnym”, czy w „Domu złym” umocnił nas w tym przekonaniu. Sukcesem dla aktora była rola Leopolda Sochy w nominowanym do Oskara, filmie Agnieszki Holland, „W ciemności”. Dla tej roli znosił grę na mrozie, nauczył się gwary lwowskiej. Więckiewicz polubił wyzwania, nie chciał zostać „zaszufladkowany”. Zaczął grać skrajnie różne role. Brawurowo wykreował postać ratującego Żydów podczas II wojny światowej, ale i Adolfa Hitlera w filmie „AmbaSSada”. Najciemniejszą stronę alkoholizmu pokazał w filmie „Pod Mocnym Aniołem”. Znakomicie wcielił się w postać Lecha Wałęsy w filmie Andrzeja Wajdy. Postać cynicznego, szorstkiego, prokuratora Teodora Szackiego, głównego bohatera kryminału Zygmunta Miłoszewskiego, wspaniale pasowała do Roberta Więckiewicza. „Ziarno prawdy” zekranizował Borys Lankosz nadając mu cechy kryminału i thrillera. Film z przepiękną muzyką Abla Korzeniowskiego trzyma w napięciu do samego końca. W Międzyzdrojach Robert Więckiewicz będzie „malował obraz głosem”. Podczas spotkania przeczyta fragmenty powieści „Ziarno prawdy” oraz opowie o pracy aktora. Będzie można kupić audiobooki, przy których realizacji pracował nasz gość. Bibliotekarze

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski