Jesteś naszym 2945139 gościem

Aktualności:

Wernisaż Wystawy obrazów "Igłą malowanych" Janiny Bagrowskiej 02.05.2015 r.  2015-04-14

„Igłą malowane” Janina Bagrowiska

Wielu rozpoczyna swoją twórczość i dopiero wchodzi na łamy prasy, ja natomiast ustępuję już miejsca innym i przechodzę do historii. Początki mojej twórczości, to obranie kierunku, w którym miałam rozwijać swój talent. Miałam do wyboru malarstwo lub hafciarstwo. Ostatecznie zdecydowałam się na hafciarstwo tytułując swoją twórczość: „Igła malowane”. Istotą moich prac był wykonany samodzielnie rysunek, dobór kolorów, technika a inspiracją wyłącznie natura. Z czasem haft stał się moją prawdziwą pasją, którą stale starałam się udoskonalać. Czerpałam wiedzę również z krytyki, na którą wystawiałam swoje prace na licznych wystawach. Opinia i zdanie widza było dla mnie ważne, starałam się wyrażać w obrazach moje emocje, mając nadzieję, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
W 1976 roku na apel Jana Iwaszczyszyna w lokalnej gazecie wolińskiej o organizacji wystawy twórców amatorów, pierwszy raz zgłosiłam na wystawę trzy prace. Tym samym rozpoczęłam swoją współpracę w Klubie Twórców Amatorów Ziemi Wolińskiej w Wolinie. W sumie do dziś stworzyłam ponad sto prac, co pozwala mi wierzyć, że na swój sukces zasłużenie zapracowałam. Dowodem tego dla mnie są liczne nagrody, jakie przez lata otrzymywałam, promując przy tej okazji swoje miasto, za co w 1988 roku „Złotą Odznakę Towarzystwa Miłośników Międzyzdrojów”. Natomiast w 1989 r. Szczecińskie Towarzystwo Kulturalne nagrodziło mnie „Honorową Odznaką” za „zasługi dla rozwoju ruchu społeczno-kulturalnego”. Istotną dla mnie nagrodą jest do dziś medal: „Zasłużony dla Międzyzdrojów”, którym uhonorowała mnie Rada Miejska Międzyzdrojów w 1996 roku „W uznaniu za aktywną postawę zawodową i społeczną”.
Obok samych obrazów, wszystkie te nagrody, odznaczenia i dyplomy przypominają mi o niezliczonych wystawach polskich i zagranicznych oraz uświadamiają, że jako amator stworzyłam kapitał swojego życia.

Polityka prywatności   © 2004-2020 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski