Jesteś naszym 4802477 gościem

Aktualności:

I Ogólnopolskie Spotkania Twórców Malarstwa Współczesnego Międzyzdroje 2014  2014-09-08

PLENER MIĘDZYZDROJE

We wrześniu 2014 r. Galeria Kapitańska organizuje kolejne kulturalne wydarzenie. Tym razem Irena Dawid Osina zaprosiła wybitnych artystów z całej Polski na plener malarski w Międzyzdrojach, zatytułowany:

MORSKIE INSPIRACJE
I Ogólnopolskie Spotkania Twórców Malarstwa Współczesnego
Międzyzdroje 2014

Plener zaplanowany jest w terminie 8.09-22.09.2014 r., a jego uczestnikami są:

Maria Bereźnicka-Przyłęcka • Gliwice
Janusz Debis • Białystok
Bogusław Jagiełło • Kłodawa
Janusz Karbowniczek • Bielsko-Biała
Maria Konopacka • Gliwice
Elżbieta Kuraj • Bielsko-Biała
Franciszek Maśluszczak • Warszawa
Stanisław Mazuś • Tychy
Roma Pilitsidis • Głogów
Artur Przebindowski • Kraków
Józef Stolorz • Włocławek
Anna Szymanek • Gorzów Wlkp
Bogumiła Twardowska-Rogacewicz • Jelenia Góra
Kuratorem wystawy jest pani Anna Szymanek absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu ( Wydział Ceramiki), która od 1964 r. bierze czynny udział w konkursach, wystawach i plenerach w kraju i za granicą. Zorganizowała ponad 60 interdyscyplinarnych plenerów o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym
Artyści będą tworzyć dzieła o własnej tematyce, czerpiąc inspiracje z uroku miejsca, otoczenia i atmosfery 2-tygodniowego wspólnego pobytu.

Wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się w piątek 19 września 2014 r.
o godz. 18.30 w Międzynarodowym Domu Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 20

Wystawa z cyklu: Niech żyją artyści - zapraszamy!

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski