Jesteś naszym 3841218 gościem

Aktualności:

Koncert VOICE FACTORY 20.01.2012 r. godz. 18.00  2012-01-17

Zespół wokalny VOICE FACTORY to grupa zdolnych i otwartych na muzyczne przygody młodych ludzi pochodzących z różnych stron Polski, którzy spotkali się studiując w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
VOICE FACTORY działa od września 2009 roku i pracuje pod dyrekcją Jolanty Szybalskiej-Matczak – doktora habilitowanego wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Opiekę artystyczną nad zespołem sprawuje Waldemar Parzyński.
W chwili obecnej grupa zajmuje się twórczością Fryderyka Chopina, wykonując jego wybrane utwory w formie a cappella w unikatowych aranżacjach Waldemara Parzyńskiego wokalisty i kierownika legendarnego zespołu NOVI SINGERS.
Mimo krótkiego czasu pracy VOICE FACTORY może poszczycić się licznymi koncertami i entuzjastycznym przyjęciem przez wielu słuchaczy w kraju i za granicą. Już w 2010 roku zespół uczestniczył m.in. w 65. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju oraz w Międzynarodowych 33. Bydgoskich Impresjach Muzycznych, na których otrzymał prestiżową nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W lipcu 2010 roku w czasie koncertu w Sali „Matecznik” w Otrębusach zespół nagrał swoją pierwszą płytę „Voice Factory sings Chopin a cappella”.

W sierpniu, wspólnie z gwiazdami światowej sceny jazzowej – Urszulą Dudziak, Włodkiem Pawlikiem i Agą Zaryan oraz tancerzami American Ballet Theatre, Ballet Arizona, Ballet Noir – New York City, Kieleckiego Teatru Tańca, Polskiego Baletu Narodowego i Teatru Wielkiego w Łodzi, nagrali dla TVP2 Widowisko taneczno- muzyczne „Chopin 4″.
W okresie trwania Konkursu Chopinowskiego 8.10. 2010 r. zespół wystąpił z ogromnym powodzeniem w Muzeum Narodowym w Warszawie, uświetniając wystawę „Chopin – ikonografia Romantyzmu”.

W listopadzie tego samego roku wykonał koncerty z udziałem Zbigniewa Namysłowskiego, Anny Serafińskiej i orkiestry symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Pod koniec roku zespół miał honor zaprezentować się przed Parą Prezydencką i ich gośćmi w Belwederze.
Koncert 28.02.2011 r. w Teatrze Wielkim zamykający obchody 200 lecia urodzin Fr. Chopina potwierdził możliwości wykonawcze zespołu przyjętego przez wytrawną publiczność długimi owacjami.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski