Jesteś naszym 3844052 gościem

Aktualności:

X edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyzdrojach  2022-03-08

Po rocznej przerwie wynikającej z koronawirusowych ograniczeń udało się zorganizować w Międzyzdrojach X edycję "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".
W niedzielę 6 marca 2022r. o godzinie 10:00 rozpoczęło się przyjmowanie uczestników oraz rejestracja chętnych na wolne jeszcze numery startowe. O g.11:30 odbył się pierwszy bieg "Młodego Wilczka" na dystansie ok. 400 m, w którym biegły dzieci do lat 6. Punktualnie o g.12:00 wystartowali biegacze w biegu okolicznościowym na 1963 m, który symbolizował rok w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Bieg wspólnie otworzyła Dyrektor Golden Tulip Międzyzdroje Residence - Ewa Szczepańska oraz Burmistrz Międzyzdrojów - Mateusz Bobek, a także Komendant X Szczepu ”Gniazdo” ZHP - phm. Tomasz Rychłowski. A o g. 12:30 biegacze pobiegli na 5 kilometrów.
Wszystkie trzy trasy pomagali zabezpieczać strażacy z OSP Międzyzdroje i OSP Lubin, a także funkcjonariusze ze Straży Miejskiej w Międzyzdrojach. Partnerami wydarzenia byli: Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP, Gmina Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury oraz Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

Łącznie w tych trzech biegach uczestniczyło 145 biegaczy.

W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację na Ukrainie nie zrobiono wyliczeń czasowych i nagradzania za pierwsze trzy miejsca. Wszyscy biegli dla idei. To był bieg po Pamięć!

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Burmistrza Międzyzdrojów i zostało sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Gminy Międzyzdroje.

Do zobaczenia za rok!

Czuwaj!
Komenda X Szczepu „Gniazdo” ZHP

Żródło: X Szczep "Gniazdo" ZHP w Międzyzdrojach

Międzynarodowy Dom Kultury
w Międzyzdrojach

                             

Relacje z wydarzeń

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski