Jesteś naszym 3642305 gościem

Galeria zdjęć:

Świątecznie w Międzyzdrojach  2015-12-21


W ostatni przedświąteczny weekend w Międzyzdrojach odbyło się tradycyjnie miejskie spotkanie opłatkowe oraz „Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny i Festiwal Choinki. ”
Na wigilii miejskiej, która odbyła się w piątek 18 grudnia br., spotkali się przedstawiciele wszystkich środowisk Gminy Międzyzdroje, przedstawiciele władz samorządowych, jednostek mundurowych, dyrektorzy szkół, kierownicy placówek oświatowych, kulturalnych i sportowych, przedstawiciele opieki społecznej, przedstawiciele organizacji, związków, stowarzyszeń i spółek miejskich, duszpasterstwo, przedsiębiorcy, zasłużeni mieszkańcy Międzyzdrojów oraz zaproszeni goście.

Program artystyczny uroczystości przygotowały: chór „Conti Giocossi” pod kierunkiem Pani Anny Sobierajskiej, zespoły śpiewacze „Fale” i „Bryza”, oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby”. Uroczystość poprowadzili Dyrektor Przedszkola Miejskiego Elwira Korcz oraz Dyrektor MDK Artur Duszyński. „Betlejemskie Światło Pokoju”, przedstawicielom władz samorządowych przekazały zuchy i harcerze hufca ZHP Ziemi Wolińskiej. Tegorocznym hasłem betlejemskiego światła są słowa „Zauważ człowieka”. Specjalnie przygotowaną modlitwę odmówił proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła ks. prałat dr Marian Wittlieb. Dla osób samotnych, które nie mogły wziąć osobiście udziału w wigilijnym spotkaniu pracownicy OPS w Międzyzdrojach przygotowali i dostarczyli 37 paczek z kolacją wigilijną.

W sobotę 19 grudnia br. w amfiteatrze miejskim oraz sali teatralnej MDK odbył się po raz pierwszy „Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny i Festiwal Choinki”. W amfiteatrze można było tanio kupić choinkę oraz skosztować grillowanych dań przygotowanych specjalnie przez Nadleśnictwo Międzyzdroje. Każdy mógł poczuć się Mikołajem, za sprawą mikołajkowych czapek ufundowanych również przez Nadleśnictwo. Szkoła Podstawowa nr 1 przygotowała do degustacji gorącą zupę, serwowaną przez strażaków OSP, by każdy kto uczestniczył w jarmarku mógł posilić się podczas świątecznych zakupów. W sali teatralnej MDK stowarzyszenia z terenu Gminy Międzyzdroje, instytucje i osoby prywatne przygotowały atrakcyjne świąteczne stoiska. Na kiermaszu można było nabyć bombki, choinki i bałwanki, damską biżuterię lub skosztować i kupić potrawy wigilijne np. pierogi, barszcz czy faszerowanego szczupaka.
Podczas jarmarku dzieci miały okazję zawiesić przygotowane na kiermaszu ozdoby świąteczne na choince, która stanęła przy MDK od strony promenady. Enea Międzyzdroje ustawiła bowiem swój wysoki wysięgnik, z którego dzieci wraz z pracownikami mogły dekorować choinkę.
O godz. 13:00 odbył się finał konkursu przygotowanego przez MDK na najpiękniejszą choinkę bożonarodzeniową pt. „Razem z babcią, ciocią, mamą”. Do konkursu przystąpiły 23 rodziny, mieszkańcy Gminy Międzyzdroje. Komisja konkursowa najwyżej oceniła choinkę w kształcie żagla, przygotowaną przez rodzinę Wołkow.
Podczas jarmarku Woliński Park Narodowy rozstrzygnął organizowany konkurs fotograficzny pt. ”Dzika Przyroda w obiektywie”. Zwycięzcą w konkursie został Arkadiusz Listkiewicz za zdjęcie dzika pt. ”Przeprawa przez rozlewisko”.
Wszystkie nagrodzone prace zostały przedstawione w kalendarzu WPN na rok 2016.

Sobotni „Międzyzdrojski Jarmark Świąteczny i Festiwal Choinki” jest sukcesem wszystkich osób i instytucji, które wzięły udział w organizacji tego wydarzenia. Po raz pierwszy udało się zorganizować wspólnie przedświąteczną imprezę, która pokazała, że dla dobra wspólnego potrafimy działać razem.
Za serce, zaangażowanie, pracę, składamy Wszystkim Państwu serdeczne podziękowania.

Mieszkańcom i Turystom życzymy Wesołych Świąt!
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miejski w Międzyzdrojach

                                     
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski