Jesteś naszym 2092892 gościem

Galeria zdjęć:

Spektakl ''Dziecko dla odważnych'' 01.05.2014 r.  2014-05-02

Dnia 1 maja w MDK odbył się spektakl teatralny "Dziecko dla odważnych" na podstawie książki Leszka K. Talko. W role rodziców (i nie tylko) wcielili się Beata i Tomasz Schimscheinerowie.

Jak to jest być rodzicem z jego wszystkimi zaletami, blaskiem, chwilami słabości? Oczywiście, odpowiedź na to pytanie znają wszyscy szczęśliwi posiadacze maleństwa. Ktoś, kto przerabiał nieprzespane noce, a spodziewał się po byciu rodzicem czegoś zupełnie innego. Tak, przyjście na świat dziecka całkowicie odmienia nasze dotychczasowe życie. Mnóstwo poradników na temat wychowania dzieci, które surowo spoglądają na nas z półek księgarni, zdają się na nic, gdy nie mamy do siebie dystansu, a zmęczenie daje o sobie znać szybciej, niż tego się spodziewaliśmy.

Spektakl właściwie zaczął się, zanim widzowie zdążyli się zorientować, że to już. Aktorzy opanowali całą przestrzeń sali, wchodząc w interakcje z widownią, jeżdżąc na hulajnogach i przytulając widzów. Przedstawienie od samego początku bawi i skłania do spojrzenia na siebie z nieco innej perspektywy. Zadziwiająca jest zdolność aktorów do wcielenia się w różne role - raz Beata była ojcem, a innym razem mamą, za chwilę bobaskiem.
Co tu mówić, aktorzy rozbawili publiczność do łez, przedstawienie skończyło się owacjami na stojąco.

Po spektaklu odbyła się sesja autografowa z aktorami połączona ze sprzedażą książki "Dziecko dla odważnych".

                         
© 2004-2018 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski